Телефони: (048) 701 40 70 (094) 953 70 70

Електронна пошта: krohaodua@ukr.net

Проба Швахмана

Що таке проба Швахмана?

Проба Швахмана або рентген-плівковий тест використовується для того, щоб визначити активність трипсину (ферменту, який розщеплює білки).

Трипсин виробляє підшлункова залоза (у вигляді неактивного предшественніка- тріпсіногена) і поки фермент доходить до калу, він трансформується.
На перетворення неактивного трипсину в активний, впливає дуже багато чинників: стан слизової тонкого кишечника, активність ферментів тонкого кишечника, активність роботи сфінктерів і т.д.

Як проводять цей тест?

Готують каловий матеріал в різних розведеннях.
Тобто кілька порцій з різною концентрацією.
Капають кілька крапель з кожної порції на рентгенівську плівку. Якщо в калі є активний трипсин – плівка посвітлішає. Відсутність на поверхні плівки просвітлінь в низьких розведеннях (1:20 і менше) свідчить про панкреатичної недостатності. Недостатність – ще не діагноз, це їжа для роздумів для лікаря: чи потрібно обстежити пацієнта далі

Висновок

Проба Швахмана є орієнтовним методом, точних даних він не дає, так само як і не дає інформації про активність інших ферментів.
Тому цей метод ніде в світі не застосовується.)

Використовувати свідчення тесту для обгрунтування діагнозу і призначення лікування не можна, так як низькі показники можуть бути у здорових людей.

kroha_new phone