Телефони: (048) 701 40 70 (094) 953 70 70

Електронна пошта: krohaodua@ukr.net

Правила сбору сечі для аналізів

Сбор сечі для дослідження

1.Загальні клінічний аналіз:

Напередодні збору сечі, під час вечірнього купання, проводиться гігієна зовнішніх статевих органів у дівчаток спереду назад (від животика до спинки), у хлопчиків просто обмивається пеніс і яєчка (відтягувати крайню плоть, промивати струменем під напором і т.п. категорично не можна), причому використовується засіб з нейтральним pH (зазвичай всі серії дитячої косметики ці правила дотримуються).

Вранці проводиться гігієна зовнішніх статевих органів у дівчаток спереду назад (від животика до спинки) обробляється область між статевими губами, у хлопчиків просто обробляється пеніс і яєчка (якщо головка статевого члена вільно відкривається, то очищається і головка, якщо немає, насильно відтягувати крайню плоть, промивати струменем під напором і т.п. категорично не можна), причому використовується мильний розчин (засіб з нейтральним pH, зазвичай всі серії дитячої косметики ці правила дотримуються), після ретельно прополоскати теплою водою.

Сеча збирається з середньої безупинної струменя ранкового сечовипускання (після нічного сну) в заздалегідь приготовлену в ідеалі стерильний посуд (банку, мочеприймальник …): перші цівки пропускаються, серединка збирається, закінчення повз.

Не можна переливати сечу з горщика, тарілки та інше.

Посуд доставляється в лабораторію не пізніше 1,5-2 годин з моменту збору … якщо лабораторія знаходиться досить далеко і немає спеціального консерванту, краще скористатися захисним контейнером (влітку охолодить, взимку не дасть замерзнути).

2.Суточний збір сечі:

Збирається при звичайному питному режимі: дитину не потрібно спеціально додатково поїти, або обмежувати в питво.

Вранці після сну сеча не збирається, інші порції збираються в одну ємність, яка зберігається в прохолодному темному місці (наприклад, в холодильнику, подалі від морозилки (заморожувати не можна!) … є ще спеціальні консерванти для зберігання.

Остання порція збирається приблизно в той же час, коли була зібрана перша порція. Час початку і закінчення збору потрібно вказувати на бланку (в часі початку вказати час першої незібраних порції).

Після закінчення збору сечі, виміряти її обсяг (теж обов’язково записати на бланку), сечу ретельно збовтати і відлити 50-100 мл в окремий посуд.

3.Порціонний збір сечі (за Зимницьким):

Збирається при звичайному питному режимі і режимі харчування, але враховується кількість випитої рідини за добу (вказати на бланку).

О 6 годині ранку дитина повинна помочитися, причому ця перша порція не враховується … потім сеча збирається через кожні 3 години в окремі ємності, на яких вказуються час збору або номер порції, всього 8 порцій.

1 порція – з 6-00 до 9-00,
2 порція – з 9-00 до 12-00,
3 порція – з 12-00 до 15-00,
4 порція – з 15-00 до 18-00,
5 порція – з 18-00 до 21-00,
6 порція – з 21-00 до 24-00,
7 порція – з 24-00 до 3-00,
8 порція – з 3-00 до 6-00 години.
Все зібране кількість сечі, кожна порція в окремому посуді, доставляється в лабораторію.

Якщо в будь-який період часу сечовипускання не відбулося (розбудили, спробували зібрати в зазначені терміни, але марно), то банку доставляється порожній!

Якщо раптом сечі виділяється більше, ніж може вмістити в себе одна ємність, то використовується кілька, але не забудьте вказати на додатковій посуді номер тієї ж порції або час (наприклад, за період з 9 до 12 одній банки не вистачило і взяли другу … тоді вийде 2 банки №2 або написом “9-12).

Переливати сечу з однієї порції в іншу також не можна.

4.Сбор сечі для мікробіологічного дослідження (посів, сеча на стерильність):

Сечу збирають в стерильний посуд, яку отримують в лабораторії.
Використовується сеча із середньої порції ранкового сечовипускання (див. Пункт 1).
Доставка матеріалу в лабораторію здійснюється протягом 1,5-2 годин після збору.
Допускається зберігання сечі в холодильнику не більше 3-4 годин.
У разі доставки сечі в лабораторію пізніше зазначених термінів результати посіву сечі можуть бути недостовірні. ЗБІР МОЧИ НЕОБХІДНО ПРОВОДИТИ ДО ПОЧАТКУ АНТИБІОТИКОТЕРАПІЇ.
Якщо ставиться мета оцінити ефект проведеної терапії, то посів сечі здійснюється після закінчення курсу лікування.


#правила сбора мочи анализ мочи #мочеиспускания

kroha_new phone